Kredyt kontokorentowy – proste zasady, niskie oprocentowanie

kredyty bez zaświadczeńKredyt kontokorentowy zwany inaczej kredytem kontrolowanym lub potocznie linią kredytową w koncie daje klientowi danego banku możliwość zaciągnięcia pożyczki na należącym do niego rachunku bieżącym.

Kredyt kontokorentowy – proste zasady, niskie oprocentowanie

Tego typu forma kredytowania polega na podejmowaniu z konta przez klienta, będącego w tym wypadku pożyczkobiorcą, kwot do z góry określonego salda ujemnego na uzgodniony okres. Klient płaci odsetki jedynie od sumy zaciągniętego aktualnie kredytu, dlatego też ta forma finansowania może stanowić stosunkowo niedrogi sposób pokrycia wydatków na aktualne potrzeby pożyczkobiorcy. Dodatkowym, nieocenionym atutem, kredytu kontrolowanego, są występujące w wielu bankach okresy bez odsetkowe, sięgające nawet 54 dni. Tego typu oferty charakteryzują się brakiem kosztów kredytowania przez z góry określony okres, w z góry określonych przypadkach, np. do momentu wpływu stałego wynagrodzenia na konto klienta, jednak tylko w przypadku gdy pokryje ono całość zaciągniętej pożyczki.

Podsumowując, kredyt kontokorentowy stanowi jedną z ciekawszych i najbardziej opłacalnych form zaciągania pożyczki przez klientów banku. Stosunkowo niewielkie oprocentowanie oraz elastyczne zasady udzielania tego typu kredytów czynią je szeroko dostępnymi, a co za tym idzie atrakcyjnymi.

Tagi: , ,

Odpowiedzi: 6 do wpisu “Kredyt kontokorentowy – proste zasady, niskie oprocentowanie”

 1. Świetny wpis.
  Polecam przeczytać jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem :)

 2. No szczerze mówiąc to pierwszy raz w życiu słyszę o tym rodzaju kredytu…
  Nie mniej jednak jeśli warunki są dobre to na pewno warto :)

 3. loko pisze:

  je polecam zawsze sprawdzać takie rankingi http://financeinvest.pl/ranking-pozyczek/ macie tutaj informacje, które pozyczki sa najtańsze.
  Takie jest moje zdanie :)

 4. A jeśli chodzi o osoby zadłużone to mogą liczyć na takie osoby?
  jakie wtedy jest oprocentowanie i dokładne koszty?

 5. radek pisze:

  Zanim weźmiecie jakikolwiek kredyt to polecam sprawdzić taką stronę http://gotowkowe-kredyty.pl/edukacja-kredytowa/ – przeczytacie tam na co uważać w przypadku kredytów i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

 6. Hmmm, no ciekawe to o czym piszecie ale czy faktycznie ten kredyt jest taki tani?
  Jaka dokładnie zdolność do tego kredytu trzeba wykazywać?

Zostaw odpowiedź