Ryzyko przy braniu pożyczek w parabankach

Ostatnie afery związane z parabankami, czyli instytucjami nad którymi nie jest sprawowany nadzór Komisji Nadzoru Finansowego, pokazały jak ryzykowne może być branie pożyczek w tego typu instytucjach. Prywatne firmy, które oferują pożyczki na ustalonych przez siebie zasadach mogą oferować je na dowolny procent, prowadząc nie rzadko do bankructwa pożyczkobiorców.

Ryzyko przy braniu pożyczek w parabankachpożyczka przez internet bez zaświadczeń

Gdy zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki w instytucji nie będącej bankiem, istotne jest by bardzo dokładnie przeczytać regulamin, wraz z wszystkimi gwiazdkami i aneksami, dołączonymi do niej. Warto zasięgnąć porady bardziej doświadczonych, lub wręcz prawników, którzy pomogą wyjaśnić niejasne kwestie.

Tak zwane ekspresowe pożyczki, mogą okazać się o wiele bardziej kosztowniejsze, niż początkowo zakładaliśmy. Oprocentowanie w skali roku może sięgać tysięcy procent, jest to rodzaj żerowania na ludzkiej niewiedzy. Dlatego tak ważne jest, by poznać zasady przed podpisaniem umowy z parabankiem, czy inną instytucją finansową.

W Internecie znajdują się dziesiątki portali doradczych, które pomogą wybrać bezpieczną i najlepiej dobraną do naszego profilu pożyczkę.

Tagi: , ,

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Ryzyko przy braniu pożyczek w parabankach”

 1. każdy zaciągający pożyczkę w parabanku powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka. trzeba być rozsądnym i nie dać się oszukać. przede wszystkim należy dokładnie czytać umowy, które się podpisuje.

 2. ja polecam wam sprawdzić jeszcze takie porównanie – tutaj macie wszystkie kredyty internetowe – widać, który z nich najtańszy.

 3. No ryzyko jest także jak się bierze pożyczę w Banku…
  jeśli sprawdzimy firmę czy bank będzie bierzemy pożyczkę to ryzyko jest znacznie mniejsze

 4. Mirosław pisze:

  Ryzyko moim zdaniem jest spore.
  Pisze nawet o ty doradca na stronie http://kredyty-trojmiasto.pl/sprawdzony-doradca-finansowy-w-gdansku.html poczytajcie jego artykuły a dowiecie się gdzie można wziąć pożyczkę bez ryzyka.

 5. Jeśli szukacie pomocy doradcy kredytowego to ja z chęcią polecę mojego.
  pomógł mi wyjśc z długów i dostałem kredyt na zakup mieszkania – bardzo profesjonalna pomoc

Zostaw odpowiedź